• ostanajar
  • فروردین ۲۰, ۱۳۹۸

هفت رنگ الهام بخش برای اتاق خواب کودک شما

طراحی اتاق خواب کودک فرزند دلبندتان میتواند یک پروژه جذاب باشد.

شما میتوانید از لوازم و المان های متنوعی که مناسب سن و رنگ بندی اتاق خواب کودک تان هست استفاده کرده تا محیطی آرام و دلنشین را برای فرزندتان پدید آوردید.

رنگ ها همیشه باعث شادی افراد شده و حس خوبی را به انسان منتقل میکنند. تاثیر رنگ ها رو میتوانیم روزانه از لباس هایی که میپوشیم، دکوراسیون محیط زندگی و همه ی چیزهایی که در اطراف ما شاهد هستیم ببینیم.

برای انتخاب ترکیب رنگ اتاق خواب تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

 

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

1-زرد و آبی روشن

 

رنگ های روشن در در ایجاد نشاط تاثیر بسزایی دارند،پس انتخاب خارق العاده ای برای به کار بردن در اتاق خواب کودک به شمار میرود.

رنگ زرد رنگیست الهام بخش که با ایجاد تمرکز و افزایش اعتماد به نفس به ایجاد فضایی ایده آل مخصوصا برای انجام تکالیف و مطالعه کمک خواهد کرد.

بسته به سلیقه و رنگ بندی اتاق میتوانید از رنگ های سفید و یا خاکستری برای سرویس چوب کودک استفاده کنید.

رنگ آبی هم باعث ایجاد حس امنیت و آرامش در کودک شما میگردد.این رنگ فقط مختص پسران نیست و شما میتوانید با ترکیب زرد برای رنگ اتاق فرزند دختر خود هم استفاده کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

2-سفید و آبی دریایی

 

سفید رنگی نورانی،مثبت و مهیج است.برای بکار بردن از این رنگ در طراحی دکوراسیون هیج محدودیتی وجود ندارد و می توانید به آسانی در کنار رنگ های دیگر استفاده کنید.

در عکس های فوق با ترکیب رنگ سفید و آبی فیروزه ای ضمن ایجاد فضایی آرامش بخش طراوت و تازگی دریاگونه ای رو به اتاق می بخشد.

از رنگ سفید و یا قهوه ای هم میتوانید برای سرویس خواب اتاق استفاده کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

 

3-رنگ های خنثی

 

از بعضی از رنگ ها می توانید بدون تمایز جنسیتی برای تزیین اتاق خواب کودکتان بهره ببرید.به عنوان مثال میتوانید از رنگ قهوه ای،سفید،خاکستری و سایه هایی از رنگ های روشن جهت رنگ امیزی اتاق خواب دختران و یا پسران استفاده کنید.

از پارچه هایی با رنگ های ذکر شده میتوانید برای رنگ تخت خواب کودک خود هم استفاده کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

4-صورتی پرنسسی

 

استفاده از رنگ صورتی احساس آرامش را به شما القا میکند.میتوانید با اضافه کردن چند رنگ دیگر از یکنواختی اتاق جلوگیری کنید.

برای رنگ سرویس چوب این اتاق میتوانید از سفید و یا خاکستری استفاده کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

 

5-آبی ترکیبی

 

در طراحی دکوراسیون رنگ آبی پر استفاده ترین رنگ جهان است. فقط مختص استقاده برای اتاق خواب پسران نیست.همانطور که قبلا گقته شد این رنگ خاصیت آرامش بخشی دارد و برای سلامت فرزند شما عالیست. با ترکیب آبی پر رنگ بهمراه المان هایی در رنگ بندی و طراحی شبیه عکس فوق میتوانید  فضایی مناسب و زیبا را برای کودک خود ایجاد کنید.

 

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

 

6-ترکیب شادی و هوش
رنگ ها می توانند از لحاظ هوشی ذهن کودک شما را تهییج کند،تحقیقات ثابت کرده است رنگ سبز می تواند گزینه ای عالی برای کودک شما باشد تا بتواند با انرژی و تمرکز بیشتر و اضطراب کمتری به مطالعه و انجام تکالیف خود بپردازد. بر خلاف رنگ زرد که استفاده بیش از حدش می تواند تاثیرات ذهنی منفی در فضا ایجاد کند، رنگ سبز می تواند تا هر اندازه به بهبود و بهینه سازی فضا کمک کند. رنگی آرامش بخش و کاملا خاص برای هر کودک.

 

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

 

7-خلاقیت و سرخوشی بیشتر با طرح های متفاوت و جالب
اتاق کودک با داشتن طرح های مختلف،الهام بخش خلاقیت و لذت بیشتر کودکان است. همچنین می تواند انتخابی هوشمندانه برای پرورش ذهنی کودک شما در چنین فضایی نیز باشد.  طرح های جالب قابل استفاده برای کودکان شما می تواند در قالب رنگ ها و یا حتی شخصیت های کارتونی نیز باشد. به عنوان مثال در یک اتاق طرح دار با استفاده هوشمندانه از رنگ ها می توان به طور قابل ملاحظه ای انرژی  مثبت به فضای اتاق کودک اضافه کند.ضمن اینکه میتوانید تخیل و هوش آنها را شکوفا کنید.

 

*قرمز ولی رنگ مطلوبی برای یک کودک نمی تواند باشد. چرا که به طور ناخوداگاه باعث ایجاد خشونت در کودکان خواهد شد. همچنین می تواند در بروز پیش فعالی و یا رفتارهای همراه با خشم نیز عامل موثری باشد. پس بهتر همان است که رنگ هایی آرامش بخش و نرم و ملایم را در اتاق آنها پیاده سازی کنید تا فضای مطلوب تری را برای رشد آنها فراهم آورید.*

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =