• ostanajar
  • فروردین ۲۱, ۱۳۹۸

تمامی افرادی که فضای کوچکی برای اتاق خواب خود دارند می توانند با طرح های نو و خاص، علاوه بر افزایش فضای خود اتاق را بزرگتر جلوه دهند.درست است که طرح ها و ایده های لاکچری و مدرن اغلب نیازمند فضایی بزرگ برای نشستن، دفتری کوچک، یا تختی سلطنتی هستند تا بتوان اتاق خوابی شایسته داشت ولی این نکته را نیز نباید فراموش کرد که مهم ترین کاربرد اتاق خواب این است که بتواند مکانی دنج و آرام برای استراحت و انرژی گرفتن شما را فراهم آورد.و شما برای انجام این کار خوشبختانه نیاز به فضای بزرگی ندارید.
در حقیقت اتاق خواب کوچک شما می تواند موهبتی باشد برای یک خواب راحت در شب.پس به نظرتان آیا فضای کوچک برای یک اتاق خواب بهتر نیست؟

 

با ما همراه باشید برای طراحی اتاق خوابی،شیک و دنج

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

رنگ هایی شاد و روشن را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید

سفید رنگی جذب کننده است و گزینه ای کاربردی برای اتاق خواب های کوچک محسوب میشود. رنگ سفید باعث می شود تا فضا زیاد شلوغ و پر به نظر نیاید و در نتیجه فضا بزرگ تر به نظر برسد. استفاده از رنگ سفید یا رنگ های روشن می تواند جای خالی دیواری های بلند یا پنجره های بزرگ را پر کند تا در نهایت فضایی کاربردی تر را در اختیار داشته باشید.
آیا از این نگرانید که رنگ سفید بی روح و ساده به نظر بیاید و هیچ گرمایی در آن احساس نشود؟ در اتاق خواب تان می توانید از المان هایی متضاد رنگ سفید خود نیز استفاده کنید تا اتاق جذاب تر به نظر بیاید.همانطور که در نمونه بالا مشاهده می کنید تنها با اضافه کردن رواندازی الگودار برای سرویس خواب و آینه ای طلایی رنگ  اتاق خواب تان را شیک و زیبا کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

تخت خودتان را به گوشه ای از اتاق هل دهید.

 

اکثر اتاق خواب های شیک و مدروز تخت را در مرکز اتاق قرار می دهند تا جذاب تر به نظر برسد. ولی برای فضاهای کوچک تر به هر حال نیاز به تغییرات اساسی داریم. برای اینکه فضای بیشتری در کف اتاق داشته باشید، از تخت های تاشو (دیواری) استفاده کنید یا تخت را در گوشه ای قرار دهید تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید. با اعمال چنین تغییراتی می توانید فضایی راحت تر و دنج تر جهت آسایش خود فراهم سازید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

ازخرید سرویس خواب بزرگ و پهن اجتناب کنید

حتی چند سانت فضای اضافه به خصوص در اتاقی کوچک می تواند به شدت مهم باشد. هر چه  تخت کوچتر و کم حجم تر باشد، شما فضای بیشتری در اطراف اتاق و تخت خواب خود خواهید داشت.

امروزه با توجه به کوچک شدن فضای اتاق خواب پیشنهاد میشود سرویس خواب  با عرض 160 و یا 140 تهیه کنید.همچنین به جای دو پاتخت یکی انتخاب کنید تا فضای بیشتری داشته باشید و هزینه کمتری پرداخت کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

مینیمالیست (ساده گرا) باشید

 

با کاستن از چیزهایی که در اتاق خواب تان دارای اهمیت کمتری است،فضای بیشتری را در اختیار خود خواهید گذاشت. پس برای داشتن فضای بیشتر، وسایل مهم تر را در اولویت قرار دهید.
حتی می توانید از وسایل و فضای داخلی خود ساختمان بهره بگیرید تا فضای بیشتری از همان اول در اختیار داشته باشید. چنین آپشن های داخلی در خود ساختمان می تواند در خلق فضایی دنج و نسبتا بزرگ به شما کمک کند تا فضای بزرگتری را در اتاق خواب خود احساس کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

با آینه ها بزرگ شوید

 

آینه ها به شما این امکان را می دهد تا تصور بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق خواب تان در چشم مهمانان بیشتر ایجاد شود.همچنین قرار دادن آینه در حالتی که نور وارد شده از پنجره را منعکس کند، می تواند به نورپردازی هرچه بهتر اتاق خواب تان کمک کند.

برای ایجاد چنین فضایی نیاز به یک آینه قدی دارید که نزدیک به دیوار چفت شود.

در ضمن نیازی به سوراخ کردن دیوار نیست. اگر می خواهید اطمینان بیشتری کسب کنید، می توانید از چسب دیوار استفاده کنید.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

فضای زیرتخت

 

اگر شما در بازار مشغول تهیه سرویس حواب نو هستید، تختخواب کشو دار را حتما مدنظر داشته باشید تا بتوان در زیر آن فضای بیشتری را برای خود ایجاد کنید. اگر فضاها به نحوی محدود هستند که نمی توان حتی از کشو های تخت استفاده کرد، از کف تخت جک دار استفاده کنید تا این فضای جایگزین بتواند نیازهایتان را برطرف کند.

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

عمودی زندگی کنید

 

اگر فضای کف اتاق محدود است ولی سقف بلندی دارید، می توانید از تختخواب دوطبقه بهره بگیرید. این امر برای هر فردی ممکن نیست ولی اگر با بالارفتن از تخت هیچ مشکلی ندارید، می توانید از چنین طرحی استفاده کنید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

کاغذدیواری اضافه کنید

 

کوچک بودن فضای اتاق خواب دلیل نمی شود که فضایی بی روح و حوصله بر  هم باشد. یک طرح کاغذدیواری پررنگ می تواند فضای اتاق شما را در چشم آورد وبیننده را به خودش خیره سازد.
معمولا مردم به این باور هستند که کاغذدیواری باعث می شود اتاق به هم ریخته و کوچک به نظر برسد ولی استفاده و انتخاب صحیح از آنها می تواند تاثیربسزایی در زیبا به نظر رسیدن اتاق خواب تان داشته باشد. ترجیحا از رنگی تند و تیره استفاده کنید. هنگامی که مشغول انتخاب کاغذدیواری هستید، طرح هایی را مدنظر داشته باشید که الگوهای آنها ساده تر باشد و فاصله و تراکم کمتری در طرح آنها وجود دارد.
در ضمن رنگ کاغذدیواری را نیز فراموش نکنید، چرا که باید رنگ آن با  طرح سرویس چوب هماهنگ باشد تا فضایی شیک و جذاب را برای استراحت خود در اختیار داشته باشید.

 

 

سرویس چوب نوزاد مشهد,سرویس چوب نوزاد,سرویس خواب مشهد,سرویس خواب

 

با استفاده از شلف خلاق تر شوید

 

قفسه های متحرک (شلف) می تواند به طرق مختلفی در یک اتاق خواب کوچک به کار گرفته شوند. این هم چند ایده برای چنین طرح هایی برای استفاده از آنها:
-به عنوان میزکوچک پهلوی تخت
-به عنوان قفسه کتاب
-به عنوان میز لپتاپ

 


ترجمه اختصاصی ویژه اوستانجار

مترجم محمد حسین عارفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − شش =